• Uchwalenie Konstytucji 3 Maja - apel

• 03.05.2024
          • W dniu 29.04.2024 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z kół: muzycznego, teatralnego, tanecznego i historycznego. Recytowane wiersze A.Mickiewicza i C.K. Norwida w połączeniu z muzyką w wykonaniu naszych uczniów stworzyły niepowtarzalną atmosferę i skłoniły do refleksji. Polonez odtańczony przez czternaście par był ukoronowaniem akademii i podkreślił bogactwo polskiej tradycji. Jedynie w wolnym kraju człowiek jest w stanie odpowiednio się rozwijać i tworzyć niepowtarzalną sztukę, która w przypadku naszej ojczyzny, bardzo zakorzeniona jest w historii, o której należy pamiętać. Prymas Stefan Wyszyński powiedział, że naród, który nie pamięta swoich dziejów, staje się narodem bezdomnym i bez przyszłości. Pielęgnujmy zatem naszą historię a pamięć o niej utrwalajmy kolejnym pokoleniom przez chociażby takie chwile, jak szkolne akademie.

Zdjęcia: Marcin Błoński i Kuba Ryszkiewicz

• I miejsce w tenisie stołowym

• 03.05.2024
          • 25 kwietnia br. w Zespole Szkół w Zielonce odbyły się Igrzyska Międzypowiatowe Regionu Legionowo w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali Paweł Jankowski i Miłosz Zaręba. Po fascynujących pojedynkach z reprezentantami 5 innych szkół nasi zawodnicy wywalczyli, zasłużone I miejsce. Decydującyom i zarazem stojącym na najwyższym poziomie był mecz z Otwockiem (ZS 2). Wielkie brawa i gratulacje dla Pawła i Miłosza za ten spektakularny wyczyn. Wygrana w zawodach międzypowiatowych to pierwszy w tej skali sukces naszej szkoły w tenisie stołowym.

Ps: Dziękuję serdecznie Panu Darkowi, tacie Miłosza Zaręby za kibicowanie i wsparcie taktyczne dla mnie i naszych zawodników.

Robert Kamiński

• Zakończenie roku klas piątych

• 29.04.2024
          • Pożegnaliśmy uczniów klas piątych - wzruszeniu, dumie i wycieranym ukradkiem łzom nie było końca.

Życzymy powodzenia i trzymamy mocno za Was kciuki na egzaminach maturalnych, które rozpoczynają się już wkrótce.

Zdjęcia: Kuba Ryszkiewicz

• Wycieczka do Giżycka

• 26.04.2024
          • W dniach 22 i 23.04.2024r. odbyła się wycieczka klas pierwszych do ośrodka wypoczynkowego Gwarek na Mazurach. W wycieczcie brały udział klasy: 1tra, 1trb, 1tri oraz 1ts pod opieką swoich wychowawców.

Celem wycieczki była integracja klas pierwszych na świeżym powietrzu. Pierwszego dnia wycieczki uczniowie brali udział w wielu róznych atrakcjach, m.in. grach podwórkowych z lat 90, bubble football, strzelnicy, grę we flagi. Dzień zakończył się nocną grą terenową, w czasie której uczniowie podzieleni w grupy musieli połączyć razem siły, aby odczytać tajemniczą wiadomość! Niestety nie przekażemy wiadomości - tajemnica, to tajemnica. Zabawę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem na świeżym powietrzu. Drugiego dnia uczniowie kontynuowali zabawy, budując m.in. szałas, czy zmieniejąc się w grupach, aby każda mogła skorzystać z pozostałych atrakcji. Mimo nieco niesprzyjającej pogody uczniowie i nauczyciele wrócili cali i zdrowi - bogatsi o wiele przyjemnych wspomnień, przegranych gier w karty, wyśpiewanych w autobusie piosenek disco polo oraz wspólnie spędzonego czasu.

Zdjęcia: Kuba Ryszkiewicz

Sobota 04.05.2024